Baza noclegowa Wieliczki

Wieliczka, choć jest niewielkim miasteczkiem, posiada bogatą i różnorodną bazę noclegową. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Ceny noclegu w Wieliczce  plasują się na różnych poziomach, w zależności od tego, jaki standard nas interesuje i w jakim okresie chcielibyśmy wynająć pokój. Koszt najtańszych miejsc noclegowych oscyluje wokół 15-20 zł.

  • Osoby, które cenią sobie luksus i komfort wypoczynku, mogą zarezerwować któryś z eleganckich hoteli. Większość z nich usytuowana jest w centrum miasteczka w pobliżu wielickich muzeów. Zwykle kilkuminutowy spacer wystarcza, by tam dotrzeć. Często hotele znajdują się także blisko głównych szlaków komunikacyjnych, takich jak: Zakopianka czy autostrada A4. Nierzadko tak położone są to trzy i czterogwiazdkowe hotele. Wieliczka może się poszczycić kilkoma takimi budynkami. Ceny hotelu w Wieliczce nie są niskie ale rekompensuje je wysoki standard.
  • Ciekawą propozycją noclegu są niewątpliwie motele w Wieliczce. Oferują one dosyć tanie miejsca noclegowe. Komfort nie odbiega dużo od tego, jaki spotyka się w hotelach, natomiast ceny są dużo korzystniejsze. W motelach znajdują się przeważnie duże sale bankietowe, dzięki czemu są to doskonałe miejsca na organizowanie konferencji czy spotkań biznesowych.
  • Ci, którzy zdecydują się na kwatery prywatne czy gospodarstwa agroturystyczne mogą liczyć na tani nocleg. Wieliczka słynie z takich właśnie miejsc więc duża konkurencja sprawia, że o nocleg za niewielkie pieniądze nietrudno.
  • Najtańszy nocleg w Wieliczce znajdziemy w domkach i hostelach. Są to idealne rozwiązania dla tych wszystkich, którzy lubią poznawać nowych ludzi i nie przywiązują wagi do luksusów. Za niewielką cenę mogą oni spędzić niezapomnianą noc. W takich miejscach warto jednak zostawić cenniejsze rzeczy w specjalnej przechowalni. Dzięki temu unikniemy niemiłych niespodzianek.

Miejsca noclegowe w Wieliczce najlepiej zarezerwować wcześniej, zwłaszcza w okresie wakacyjnym, ferii zimowych, weekendu majowego oraz Sylwestra. Do Wieliczki w tym czasie przybywa wielu turystów i znalezienie noclegu może być trudne. Obecnie w wielu obiektach turystyczno-rekreacyjnych istnieje możliwość rezerwacji online. Jest to znaczne udogodnienie dla klienta.