Ceny biletów

Wieliczka to małe i czarujące miasteczko, które na co dzień tchnie niezwykłym spokojem. To dlatego wielu znudzonych wielkomiejskim hałasem ludzi, szuka tutaj ukojenia i wypoczynku. Nie bez kozery Wieliczka nazywana jest „sypialnią Krakowa”. Nie są bowiem odosobnionymi przypadki, kiedy osoba mieszka w Wieliczce a dojeżdża do pracy w Krakowie.

Dla  tych, którzy jeszcze tutaj nie byli, podajemy garść przydatnych informacji, m. in. na temat cen biletów, jakie obowiązują na Ziemi Wielickiej. Wprawdzie nie znajduje się tutaj żadne lotnisko, ale dojazd do miasteczka nie jest żadnym problemem, ponieważ znajduje się ono  bardzo blisko Krakowa. Na trasie Kraków-Wieliczka kursuje wielu przewoźników. Ceny biletów są bardzo różne w zależności od tego, jaki transport wybierzemy, np.:

  • prywatni przewoźnicy (bus) – 4-6 zł bilet normalny,
  • linia aglomeracyjna 304 – 3,20 zł bilet normalny,
  • taksówka – ok. 80 zł

Cena biletów wejściowych do kopalni soli w Wieliczce zależy od tego czy jesteśmy turystami indywidualnymi:

  • normalny               49 zł (język polski)                 68 zł (język obcy)
  • ulgowy                    35 zł                                              54 zł
  • rodzinny               133 zł (4 os)                               190 zł (4 os)

czy poruszamy się w grupie (5-35 osób):

  • normalny                                            43 zł
  • ulgowy                                                 29 zł
  • szkolny                                                 18 zł

W tym wypadku musimy jeszcze opłacić przewodnika: 156 zł w języku polskim i 235 zł w języku obcym. Bilety ulgowe przysługują dzieciom szkolnym, studentom do 25 roku życia po okazaniu ważnej legitymacji, emerytom i rencistom również po okazaniu ważnej legitymacji wydanej przez ZUS. Bezpłatnie kopalnię mogą zwiedzać dzieci do 4 roku życia.

Cena biletów do Muzeum Żup Krakowskich jest taka sama jak na trasę turystyczną. Najmłodszym muzeum w Wieliczce jest Muzeum Techniki. Cena biletu nie jest wysoka a miejsce to z pewnością warto zwiedzić.

Nic nie stoi na przeszkodzie, by spędzić Sylwestra w kopalni soli. Trzeba się jednak liczyć z tym, że cena biletów może przekroczyć nasze najśmielsze oczekiwania, zwłaszcza jeśli chcielibyśmy dodatkowo przenocować w ekskluzywnym hotelu. Jeśli zamierzamy dłużej zostać w Wieliczce, znacznie tańszą opcją jest rezerwacja prywatnej kwatery i udanie się na bal sylwestrowy w kopalni.